Nasza Placówka posiada akredytację
Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Osłów
na Rzecz Rozwoju Hodowli i Onoterapii
List otwarty PSHO w sprawie kursów i szkoleń.
„Programy szkoleń i kursów, których głównym bohaterem jest osioł, powstawały dzięki fachowej współpracy specjalistów różnych dziedzin zrzeszonych w PSHO.
To dzięki długim dyskusjom, wymianie wiedzy i doświadczeń w gronie hodowców, weterynarzy, etologów, zooantropologów, fizjoterapeutów, psychologów i pedagogów z kraju i zagranicy, dzisiaj możemy tę wiedzę przekazywać dalej.
PSHO jest jedyną w Polsce organizacją pozarządową, która zrzesza miłośników, hodowców i ekspertów w tej dziedzinie. PSHO zostało powołane na rzecz dbałości o dobrostan osłów jak i etycznej relacji człowiek-osioł, dlatego też stawia wysokie wymagania co do treści merytorycznej kursów i szkoleń w tym zakresie.
PSHO od wielu lat współpracuje z uczelniami wyższymi, wspierając prowadzone badania dotyczące dobrostanu osłów, min. z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, z Uniwersytetem Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Onoterapia to dyscyplina, która wymaga wielopłaszczyznowego przygotowania, wielu szkoleń teoretycznych oraz praktycznych, czego nie można zdobyć w czasie kilkudniowego/przysłowiowego kursu weekendowego, dlatego też przestrzegamy przed korzystaniem z takich ofert.
Niedostateczna znajomość specyfiki pracy z osłem oraz wymagań stawianych onoterapeutom niesie ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia, zarówno ludzi jak i zwierząt.
Lista certyfikowanych onoterapeutów PSHO dostępna jest dla osób i instytucji zainteresowanych współpracą, pragnących zweryfikować rzetelność posiadanych uprawnień onoterapeutycznych.
Na dzień dzisiejszy naszą akredytację posiadają:
-
Akademia Animaloterapii – Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego